Certyfikowany trener Orma System
"Nie trafiłem do kosza podczas całej mojej kariery ponad dziewięć tysięcy razy. Przegrałem niemal trzysta meczów. Dwadzieścia trzy razy to do mnie należało oddanie decydującego rzutu i nie trafiłem. Ponosiłem w życiu porażkę za porażką. I właśnie dlatego odniosłem sukces..."Michael Jordan

Motywacja

 

Motywacja do treningu jest w mojej opinii jedną z ważniejszych i piękniejszych składowych całego procesu treningowego. Jest to indywidualna siła, która popycha nas do uprawiania takiej czy innej dyscypliny sportu. O ile sportowiec wyczynowy ma motywację by wygrać jakieś konkretne zawody, zdobyć sławę czy pieniądze, to motywacja ludzi trenujących amatorsko lub rekreacyjnie wcale nie musi być na mniejszym poziomie. Dzieje się tak dlatego, że jak już wcześniej wspominałem jest to kwestia bardzo indywidualna. Amator może chcieć zaledwie zrzucić 5 czy 10 kg, ale jeżeli jest to jego problem od wielu lat i jego prawdziwa indywidualna potrzeba to osiągnięcie tego celu może być dla Niego sukcesem równie dużym jak wcześniej wspomnianego sportowca.

Trzeba pamiętać, że każdy powinien mierzyć swój sukces indywidualną miarą!

Reasumując – każdy powinien znaleźć swój indywidualny klucz, którym powinien się kierować podejmując decyzje o takiej czy innej zmianie w swoim życiu!

Poniżej prezentuje linki, które mnie osobiście najskuteczniej motywują do dbania o siebie i regularnego treningu.

Życzę owocnej lektury!

Pozdrawiam - Michał Kiczko